Alkeis- ja jatkokurssit alk. 49,90€/hlö
Sappeen ohjaajien vetämillä aloittelija- ja jatkokursseilla pääset tutustumaan turvallisesti alamäkipyöräilyn pariin .
Ohjaajina toimii FMBIA- koulutuksen saaneet pyöräohjaajat.
Alkeiskurssin minimi-ikäraja on 8- vuotta, jatkokurssin 12-vuotta.
Valikoimassa on myös kursseja naisille sekä varttuneemmalle väelle.
Wernerikurssit lapsille 129,90€ /hlö
Werneri- kurssit ovat hauska tapa oppia alamäkipyöräilyä turvallisesti ammattitaitoisten FMBIA- koulutuksen käyneiden ohjaajien kanssa.
Alkeis Wernerikurssi on tarkoitettu pienille pyöräilijöille, lähtövaatimuksena on että lapsi osaa ajaa polkupyörällä.
Vauhti Wernerikurssi taas tarkoitettu perheen innokkaille pyöräilijöille, jotka hallitsevat pyörän ajamista sujuvasti poluilla ja joilla on jo jonkin verran kokemusta helpohkoista metsäpolkujen ajamisesta.
Koko päivän kurssit
Sappeen pyöräkoulun 5 h kurssit sopivat jo jonkin verran pyöräilykokemusta omaaville kuljettajille. Voi olla, että olet ajanut jonkin verran bikeparkissa tai omaat muuta pyöräilytaustaa esimerkiksi maastopyöräilyn parista. Kursseja järjestetään tänä kesänä kolme: yksi naisille suunnattu kurssi, yksi kaikille yli 15-vuotiaille suunnattu kurssi ja yksi varttuneemmille herrasmiehille suunnattu kurssi.
Yksityistunnit alkaen 99,90€/ hlö
Sappeen ohjaajien vetämillä yksityis- tai yritysryhmätunneilla pääset tutustumaan turvallisesti alamäkipyöräilyn pariin.