fbpx

Tervetuloa Sappeen verkkokauppaan!

Verkkokaupassa asioiminen ei vaadi rekisteröitymistä, mutta se nopeuttaa ja helpottaa asiointia.


Vuokramökit

Sappee Chalets

Caravan paikat

Keikat

Hissiliput

Välinevuokraamo

Sähköavusteiset polkupyörät

FrisbeeGolfPark

Lahjakortit ja arvosetelit

Kausikortit

Snow Rent Card

Kesäteatteri 2026: Sellaista elämä on

Firmakortti

Wernerikurssit

Laskettelukurssit

Tuote ei ole ostettavissa verkkokaupasta näin lähellä päivämäärää. Ota yhteys Sappeen myyntipalveluun puh. 020 755 9970, sappee@sappee.fi tai Sappeen vuokraamoon 044 731 5201, vuokraamo@sappee.fi.

Aurinkosappee as. D - tuotteen tiedot



Hirsisen rivitalon päätyhuoneisto,
45m² + korkea parvi 17m².

Aurinkosappee as D on hirsisen rivitalon päätyhuoneisto keskellä Sappeen kaunista luontoa. 4 + 1 hlöä, 1 makuuhuone (parisänky), parvella sängyt kahdelle, varavuode yhdelle. Olohuoneen sohva soveltuu lapsen nukkumiseen.
Tupakeittiö, keittiössä hyvä varustelu peruskodinkoneineen. Astiasto 10:lle. llmalämpöpumppu. Sauna ja kylpyhuone wc:llä.
Osittain katetulla terassilla pöytäryhmä 6:lle, aurinkotuoli, pieni sohva ja hiiligrilli (omat hiilet mukaan).

Aurinkosappeen asiakkaiden yhteiskäytössä pihapiirissä on trampoliini(+ turvaverkko), lastenkeinu (4:lle hlölle), hiekkalaatikko ja polttopuuvarastossa 2 pulkkaa.

Lemmikit sallittu, lemmikkimaksu 30€/ varaus.
Tupakointi kielletty.

Rakennusvuosi 1990
Sisustusta uusittu 2002 ja 2011

Sijainti: Rinteiden alla, Sappeen ala-asemalle, rinteisiin ja lähimpään rantaan 500 m.
Sappeen ylä-asemalle 8 km.
Kaunis luonto ympäröi rinteiden juurella, omassa rauhassaan sijaitsevaa Aurinkosappeeta.
Iso Arajärven rantaan ( Sappeen ala-asemalla) matkaa noin 500 metriä. Rannassa on kaksi soutuvenettä Aurinkosappeen asiakkaiden käytettävissä. Sappeen kylän, Karustantien uimapaikkaan matkaa noin 6 km, tämä ranta on matalaa, hiekkapohjaista rantaa. Laipanmaa erämaa-alue vaellusreitteineen ja laavuineen on mukavan lähellä.
Laskettelukaudella ala-asemalla on kahvila avoinna viikonloppuisin ja loma-aikoina. Aurinkosappeen asiakkaana pääset kerran päivän aikana hiihtohissillä yläasemalle ostamaan hissilipun. Hissiliput ovat myynnissä myös verkkokaupassamme.

Tuotteen lisätiedot

Astianpesukone 1
Autolämmityspaikka 1
Hiiligrilli 1
Ilmastointi
Jääkaappi 1
Kahvinkeitin 1
Lemmikkieläimet sallittu 1
Lisävuodepaikat 1 kpl
Makuuhuoneiden lukumäärä 1 kpl
Mikroaaltouuni 1
Pakastin/pakastelokero 1
Parven pinta-ala 17 m2
Pesukone 1
Pinta-ala 45 m2
Sähköliesi/uuni 1
Sauna 1
Suihku 1
Takka 1
Televisio 1
Vedenkeitin 1
Vuodepaikat 4 kpl
Vuodepaikat yhteensä 5 kpl
WC 1